Wiązary dachowe Warszawa Łódź

Specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu wiązarów dachowych prefabrykowanych z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania i technologii MiTek.

Wiązary dachowe, prefabrykowane więźby dachowe - Warszawa Łódź

Wiązary dachowe – prefabrykowane więźby dachowe

Drewniane wiązary dachowe w przemyśle budowlanym znane są od wielu dekad. Jednak rozwiązanie, które oferuje firma NOVA SYSTEM SP. z o.o., jako producent wiązarów dachowych to innowacyjna technologia wprowadzona w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku przez firmę MiTek. Rozwiązaniem tym są prefabrykowane więźby dachowe łączone przy użyciu metalowych płytek kolczastych MiTek wykonanych z ocynkowanej lub nierdzewnej stalowej blachy z wytłoczonymi kolcami. Taka zmiana podejścia do produkcji wiązarów dachowych zrewolucjonizowała budownictwo mieszkaniowe przyczyniając się do dynamicznego rozwoju, atrakcyjnych cenowo domów. Jednocześnie stosowanie prefabrykowanych wiązarów dachowych jest bezpieczne i gwarantuje najlepszą wytrzymałość budynków przy jednoczesnym skróceniu czasu budowy.

Wiązary dachowe, bazujące na technologii MiTek, które znajdują się w naszej ofercie to tzw. wiązary kratownicowe z płytkami MiTek. Rozwiązanie to od dekad cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych i Australii jak również w zachodniej i północnej Europie. Natomiast w Szwajcarii, Norwegii, Belgii, Szwecji, Francji czy Wielkiej Brytanii wiązary z płytkami kolczastymi całkowicie zawładnęły rynkiem, wypierając tradycyjne konstrukcje ciesielskie. Dzięki firmie NOVA SYSTEM SP. z o.o. to przystępne finansowo i wytrzymałe rozwiązanie dostępne jest również w Polsce.

Producent wiązarów dachowych Warszawa Łódź
Więźby dachowe Warszawa Łódź
Wiązary dachowe prefabrykowane doskonale nadają się na więźbę domu jednorodzinnego. Każdy kto choć w minimalnym stopniu interesuje się budownictwem ma świadomość, że współczesna moda w tej dziedzinie kładzie duży nacisk na nowoczesne budownictwo szkieletowe. To z kolei pokazuje, że inwestorzy są najbardziej zainteresowani zaawansowanymi konstrukcjami prefabrykowanymi. W Polsce wykonywane przemysłowo więźby dachowe dopiero torują sobie drogę wśród klientów. Dlatego też warto wypunktować zalety takiego rozwiązania i zainteresować się nim w kontekście własnej inwestycji związanej z budową domu. Zastosowanie nowoczesnego budownictwa szkieletowego pozwala tworzyć lekkie i trwałe konstrukcje w dużo krótszym czasie i znacznie niższej cenie.
Eksperci z zakresu budownictwa jasno podkreślają, że budownictwo oparte na wykorzystaniu prefabrykatów, a więc również prefabrykowanych wiązarów dachowych, to przyszłość. Warto więc inwestować w tego typu rozwiązania. Najlepiej zrobić to z firmą NOVA SYSTEM SP. z o.o. Polecamy swoje usługi, z zakresu projektowania, produkcji i montażu prefabrykowanych wiązarów dachowych jako gwarancję najwyższej jakości i zadowolenia naszych klientów. Oferta NOVA SYSTEM SP. z o.o. obejmuje wszystkie etapy wytwarzania i dostarczania wiązarów dachowych prefabrykowanych poczynając od projektu, przez produkcję a na transporcie kończąc.
Prefabrykowane więźby dachowe Warszawa Łódź

Projekt

Na etapie projektu specjaliści wykonują projekt i symulację wiązarów dachowych. Uwzględniają warunki budowli, naprężenia oddziałujące na dach oraz potrzeby i preferencje klienta. Projekt jest wykonywany w specjalnie do tego stworzonym programie PAMIR. Oprogramowanie to uwzględnia wszystkie aktualizacje w Normach oraz Prawie Budowlanym dzięki czemu już na tym etapie klient może mieć pewność, że konstrukcja będzie wytrzymała i zgodna z obowiązującymi przepisami.

Produkcja

Odpowiadamy za wytwarzanie prefabrykowanych wiązarów dachowych łączonych przy użyciu metalowych płytek kolczastych MiTek w specjalistycznej fabryce. Zdecydowana większość konstrukcji zostaje wytwarzana i łączona w fabryce producenta. Dzięki temu po przetransportowaniu na plac budowy czas montażu wiązarów zostaje skrócony. To z kolei przekłada się również na zwiększenie lekkości, trwałości i wytrzymałości całego dachu. W procesie produkcji NOVA SYSTEM SP. z o.o. wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości. Drewno, z którego wytwarzane są więźby dachowe poddawane jest najbardziej wyśrubowanej kontroli jakości i procesowi certyfikacji. Natomiast połączenia drewnianych elementów w formie płyt kolczastych tworzone są z ocynkowanej lub nierdzewnej stalowej blachy z wytłoczonymi kolcami. Drewno z metalem jest scalane przy użyciu pras o nacisku nie mniejszym niż 18 ton. Gwarantuje to najlepszą trwałość takich połączeń. Technologia MiTek wpływa także na zwiększenie wytrzymałości na obciążenia oraz równomierne przejmowanie i przenoszenie obciążeń.

Materiały wykorzystywane do produkcji

Stawiamy także na materiały najwyższej jakości. Jest to możliwe dzięki współpracy ze sprawdzonymi dostawcami. Elementy drewniane wytwarzane są z tarcicy konstrukcyjnej C24. Poddawana jest ona procesowi suszenia komorowego dzięki czemu całkowicie wyeliminowane zostają wszelkiego rodzaju insekty i grzyby. Dbamy także aby stopień wilgotności drewna oraz stosowana metoda strugania pozostawały zgodne z polskimi normami bezpieczeństwa.

Czym jest tarcica konstrukcyjna C24? Symbole w zakresie od C14 do C50 służą do oznaczania klasy wytrzymałości drewna iglastego. Klasy te zostały wyodrębnione w oparciu o gęstość oraz wytrzymałość na zginanie, rozciąganie i ściskanie, wzdłuż i w poprzek włókien a także na podstawie średnich modułów sprężystości wzdłuż i w poprzek włókien. Do wytwarzania wiązarów prefabrykowanych najlepiej nadaje się drewno sosnowe lub świerkowe o wilgotności poniżej 18% i klasie pomiędzy C24 a C27. Drewno o wyższej jakości nie tylko znacząco podnosi koszt inwestycja ale również jest trudne do pozyskania.

Drewno klasy C24 charakteryzuje się następującymi parametrami:

  • wytrzymałość na zginanie: 24 MPa,
  • wytrzymałość na rozciąganie w poprzek włókien: 0,5 MPa,
  • wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż włókien: 14 MPa,
  • wytrzymałość na ściskanie w poprzek włókien: 2,5 MPa,
  • wytrzymałość na ściskanie wzdłuż włókien: 21 MPa,
  • wytrzymałość na ścinanie: 2,5 MPa,
  • średni moduł sprężystości w poprzek włókien: 370 MPa,
  • średni moduł sprężystości wzdłuż włókien: 11 000 MPa.

Transport i montaż

Ostatnim krokiem jest dostarczenie wprost do klienta gotowego produktu, czyli prefabrykowanych wiązarów dachowych najwyższej jakości wykonanych w zakładzie prefabrykacji. Po przewiezieniu wiązarów dachowych na plac budowy następuje montaż gotowych elementów do reszty konstrukcji. W zależności od wielkości domu, montaż wiązarów może trwać od jednego do kilku dni. Niemniej jednak czas ten jest nieporównywalnie krótszy od tego, który jest niezbędny do wykonania pracy ciesielskiej na miejscu, bez wykorzystania elementów prefabrykowanych. Firma NOVA SYSTEM SP. z o.o. zapewnia również fachowy i profesjonalny montaż konstrukcji prefabrykowanych na posesji klienta.

Wiązary Warszawa Łódź

Gwarantujemy zadowolenie


Współpraca z naszą firmą stanowi gwarancję jakości i zadowolenia. Budując wymarzony dom są to jedne z najistotniejszych rzeczy jakich wymagamy od wykonawców. Dlatego wybór wiązarów dachowych od NOVA SYSTEM SP. z o.o. jest najlepszą rzeczą na jaką mogą zdecydować inwestorzy i przyszli właściciele domu.